1 2 3 4 5 6

5 základných olejov pre lepší spánok

07.11.2019

Nie je nič frustrujúcejšie ako nepokojná noc. Mrvíte sa, otáčate sa z boku na bok, počítate ovečky, snažíte sa upokojiť myšlienky - zdá sa však, že nič nefunguje! Všetci sme tam už boli. Či už neviete prestať myslieť na tých 287 vecí, čo musíte spraviť, alebo ak vaše dieťatko lezie za vami do postele každú noc, myslíme si, že každému by sa hodila pomoc s najkritickejším komponentom v zdravom životnom štýle. Mať dostatok zdravého spánku je rozhodujúce pre celkové zdravie tela i mysle - vďakabohu, vtedy prichádzajú na rad esenciálne oleje! Ak ešte nemáte zásoby levanduľového oleja až po strechu, tento článok by vás mohol inšpirovať, prečo by ste si ho mohli zaobstarať.

Chceme vám pomôcť nielen dozvedieť sa, aký olej je pre vás najlepší, aby ste dosiahli vytúžený relax a kvalitný spánok. Zároveň vám chceme ukázať, ako efektívne využívať každý olej. Prečítajte si tipy na dosiahnutie lepšieho relaxu s esenciálnymi olejmi!

5 základných olejov pre lepší spánok a oddych


1. Levanduľa

Nie je šokujúce, že levanduľový olej je na prvom mieste tohto zoznamu. Kvetinová vôňa Levandule zmetie váš stres preč a spôsobí, že sa cítite, akoby ste zaspali na posteli plnej, ... hmm, kvetín. 😊 Znie to upokojujúco, však?

2. Vetiver

Tento olej má bohatú, zemitú arómu, ktorá vedie späť ku koreňom (doslova). Pretože sa tento olej získava z koreňov rastliny vetiverov, vôňa je jedinečná a celkom upokojujúca. Tento uzemňovací olej môže podporovať pokojnejší spánok.

3. Harmanček rímsky

Tento olej si získal meno vďaka popularite v starom Ríme. Od vojakov po bábätká si mnoho Rimanov našlo pohodlie v kvetinovej vôni rímskeho harmančeka. Je to jeden z najlepších olejov, ktorý upokojí vaše dieťa po bláznivom dni.

4. Ylang Ylang

Tento povznášajúci olej existuje už veky, nájdeme ho snáď všade. Od svadobných slávností až po náboženské obrady. Jeho kvetinová vôňa dokáže priniesť pozitívnu energiu a relaxáciu. Kto by sa nechcel cítiť o niečo pozitívnejší, keď každú noc zaspáva? Má príjemnú vôňu, aj keď jeho meno sa trochu ťažšie vyslovuje.

5. Céder

U nás v kancelárii máme radi prírodnú zemitú vôňu cédrového dreva. Prináša všetky radosti a vône prírody, ktoré si môžete vychutnať z pohodlia vašej teplej postele! Matka príroda vie, ako podporovať rovnováhu a relaxáciu, to je isté.


Ako používať oleje pre lepší spánok a oddych

1. Difúzovanie

Difúzovanie/rozptyľovanie vám umožňuje vychutnať si výhody éterických olejov, keď sa prepínate do režimu spánku. Tiež, ak vaše deti zdieľajú spolu izbu, difúzovanie je skvelý spôsob, ako naplniť priestor upokojujúcou vôňou a šíriť túto "olejovú" lásku na všetkých.

2. Masáž

Natieranie olejov na krk a plecia je relaxačná rutina pred spaním pre tých z nás, ktorí si v tele nosia veľa stresu. Akt masáže môže uvoľniť tieto negatívne pocity a nechať, aby vám pozitívna energia oleja pomohla k uvoľneniu mysle. Tieto výhody sú ešte lepšie, keď máte partnera, ktorý vám pomôže! Pri nanášaní éterických olejov na pokožku vždy používajte nosný olej, napríklad kokosový olej, čím sa znižuje riziko podráždenia pokožky.

3. Vnútorne

Ak máte oleje, ktoré sú bezpečné pre vnútorné použitie, miešanie kvapky alebo dvoch do čaju alebo vody pred spaním môže byť skvelým spôsobom, ako sa v noci lepšie vyspať. Ak máte otázky o tom, ktoré oleje sú bezpečné pre vnútorné užívanie, obráťte sa na nás a radi vám poradíme. 😊

4. Rozprašovanie

Ak ešte nemáte fľašu s rozprašovačom, vodou a éterickými olejmi, jednu definitívne potrebujete! Postriekanie vašich vankúšov a paplónov éterickými olejmi zmiešanými s vodou spôsobí, že budú voňať sviežo celú noc.

5. Potieranie

Jednoduchým potrením obľúbeného oleja na chodidlách alebo na vašich spánkoch si vytvoríte vašu novú večernú relaxačnú rutinu. Vytvorenie si takéhoto zvyku s éterickými olejmi pomôže vášmu telu uvedomiť si, kedy je čas ísť spať. Znovu použite nosný olej, napríklad kokosový olej, aby ste sa uistili, že nedochádza k podráždeniu pokožky.


Bez ohľadu na dôvody, prečo vás spánok obchádza, všetci si vieme dopomôcť k lepšiemu oddychu počas noci, pripraviť našu myseľ i telo, aby sa v noci lepšie zregenerovali.

Máte už svoju večernú rutinu s esenciálnymi olejmi, ktorá vám pomáha lepšie zaspať? Podeľte sa s nami v komentároch! Tešíme sa na vaše zážitky s olejmi.

Vaše Voňavozdroj: https://www.itovi.com/better-rest-essential-oils/