1 2 3 4 5 6

Dávkovanie a riedenie esenciálnych olejov

11.07.2020

Nie ste si istí, ako používať svoje oleje? Neváhajte sa na nás obrádiť :) Zavolajte nám alebo napíšte. Radi vám poradíme.


Dávkovanie a riedenie esenciálnych olejov: 

1. Dospelí

Zvyčajne používajte 2-3 kvapky. Pri drobných zdravotných obmedzeniach postačí aj 1 kvapka. Ak účinok za nejaký čas pominie, jednoducho použite olej znovu. Nie je nezvyčajné, že ľudia používajú pár kvapiek každé 2-3 hodiny, pokiaľ zdravotné obmedzenie pretrváva. V akútnych prípadoch používame olej každých 20 minút, kým symptómy neustúpia. Následne pokračujeme s aplikáciou vo frekvencii každých 4-6 hodín. Pri chronických obmedzeniach opakujeme aplikáciu olejov alebo špeciálnych zmesí 2-4 krát denne. 2. Deti

Zvyčajne používajte 1-2 kvapky. Pre malé deti alebo ľudí s citlivou pokožkou rozrieďte 1 kvapku esenciálneho oleja v približne jednej kávovej lyžičke frakcionovaného kokosového oleja a následne aplikujte na postihnuté miesto. V prípade detí najmä na chodidlá. 

3. Tehotné

Esenciálne oleje sú úžasné pri podpore tehotenstva, ale niektorým z nich sa v tehotenstve odporúčame vyhnúť: Birch, Cassia, Cinnamon, Cypress, Eucalyptus, Rosemary, Thyme, Wintergreen. 


4. Citlivá pokožka

Pri citlivej pokožke je potrebné vždy esenciálne oleje riediť v pomere aspoň 1:10. Citlivá pokožka sa prejavuje začervenaním po aplikácii esenciálneho oleja masážne. V takýchto prípadoch odporúčame aplikáciu na chodidlá. 

5. Fotosenzitivita (citlivosť na slnko)

Pokiaľ ste si aplikovali masážne na pokožku citrusové oleje (Lemon, Wild Orange, Lime, Bergamot, Kumquat, Grapefruit a pod.), nesmiete sa minimálne po dobu 12 hodín vystavovať UV žiareniu na priamom slnku. V opačnom prípade sa môžu prejaviť zmeny pigmentu (škvrny, fľaky na pokožke) kvôli fotosenzitivite. 6. Zvyšovanie a zoslabovanie účinnosti

Esenciálne oleje sú hydrofóbne, a teda nerozpustné vo vode. Aplikáciou vody na miesto, kde bol použitý esenciálny olej, jeho účinok zosilňujeme. A naopak, pri silnom účinku esenciálneho oleja a obrannej reakcii tela máme možnosť účinok zoslabiť použitím podkladového oleja.

Ak teda esenciálny olej náhodne príde do kontaktu s vnútornými sliznicami tela, resp. očami, ušami, nosom, použite ihneď na zoslabenie účinkov akúkoľvek olejovú či tukovú bázu (maslo, rastlinný olej, kokosový olej a pod.).
Vyhlásenie:

Tieto produkty nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby. Odmietnutie zodpovednosti: Celý obsah tejto webovej stránky vychádza z názorov spoločnosti DoTerra, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva ako označené. Informácie na tejto webovej stránke nemajú nahradiť individuálny vzťah s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom a nie sú určené ako lekárske rady. Sú určené na zdieľanie poznatkov a informácií z výskumu a skúseností spoločnosti DoTerra. Odporúčame vám, aby ste si vybrali svoje vlastné rozhodnutia v oblasti zdravotnej starostlivosti na základe vášho uváženia a v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak ste tehotná, dojčíte, užívate lieky alebo máte zlý zdravotný stav, pred použitím výrobkov založených na tomto obsahu sa obráťte na svojho lekára.